Ako sa trh trhom stal...

Autor: Lucia Karabínošová | 26.9.2013 o 1:10 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  285x

Možno by sa zdalo niekomu smiešne nazývať tržnicou miesto, kde by ste ťažko našli trhovníka, ale práve Starej tržnici v Bratislave sa to stalo. Stále mi zostáva záhodou, prečo sa v minulosti prestalo v tržnici predávať, no napadá mi len jedno: že možno mal niekto svoje plány. Vzhľadom k tomu, že väčšina európskych metropol má svoje reprezentatívne tržnice, kde možno nájsť tradičné aj moderné výrobky propagujúce kultúru a štýl mesta či krajiny, prázdnou budovou v centre sme sa veľmi "in" nestali.

 

Odkedy získalo do správy Starú tržnicu občianske združenie "Aliancia Stará Tržnica",  mestskej dominante sa blýska na lepšie časy, znovu začína plniť úlohu, pre ktorú bola navrhnutá a skonštruovaná. V sobotu, 21.9., sa konal 1. originálny farmársky trh v Bratislave. My sme tentokrát nepredávali, ale fotili.

 

 

Nakupovať farmárske produkty a platiť si za vyššiu kvalitu, či návrat k prirodzenosti a tradíciám sú už lifestylovou záležitosťou. Niekomu ide o zdravší životný štýl, niekto len nechce ostať pozadu, ale v regiónoch to môže byť aj otázkou peňazí.

 

 

Čo bolo pre mňa pozitívne, mohli ste stretnúť viacero mladých predajcov hovoriacich anglicky alebo nemecky. Tovar zodpovedal ročnej dobe, nakúpiť sa dalo veľa vínka alebo medu, dokonca aj koláčiky a boli veľmi chutné.

 

 

Niečo pre vegetariánov:

 

 

Čo mi trošku chýbalo, bola typická trhová atmosféra, keď musíte prísť ráno na 6 a pohádať sa aspoň s dvoma trhovníkmi o stolík, susedia predajcovia s typickým prízvukom, známi, ktorí sa ráno stretajú a pýtajú sa na zdravie alebo čo ten druhý nakupuje a odkiaľ má tú tekvicu alebo melón. Hlas, čo vás láka nakupovať, alebo tradičné postavičky, ktoré taký trh má... : ) Uvidíme, či aj v Starej tržnici niekedy niečo podobné zažijeme...

 

 

Ďalší trh by mal byť 19.októbra,  vidíme sa.

 

P.S.Fotografie sú chránené autorským zákonom. Nie sú uvedené v plnej kvalite

a rozlíšení. Použitie len na súkromné účely, inak potrebujete súhlas autora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.


Už ste čítali?